חיפוש
  • אור יצחקי

6 הטיפים החשובים ביותר לאימון קיקבוקס

מה זה קיקבוקס?

האם אי פעם היית כל כך כועס שיכולת לחבוט במשהו? אולי אפילו עשית זאת, הוצאת את התוקפנות שלך על כרית או כרית ספה. למרות שהתוקפנות המאולתרת הזו עשויה להרגיש מספקת כרגע, יש דרך טובה עוד יותר להשתמש בפעילות גופנית כדי לשמור על רמות המתח שלך: קיקבוקס. קיקבוקס הוא סוג של אומנות לחימה שמקורה בקראטה. הוא שואל מהלכים ממספר סוגים של אומנויות לחימה כולל קראטה מגע מלא, אגרוף תאילנדי ואגרוף קלאסי.

למרות שהשם מרמז על בעיטה בראש סדר העדיפויות, סוג זה של אומנות לחימה משתמש בידיים וברגליים כנקודות מגע. בעיטות ואגרופים משמשים שניהם במהלך הקיקבוקס.


קיקבוקס הוא ספורט מקצועני פופולרי, בדומה לאגרוף. בערים רבות יש אולפנים לאומנויות לחימה המציעים שיעורים מיוחדים בקיקבוקס. עם זאת, עם אווירת האנרגיה הגבוהה שלו, הקיקבוקס הוא די פופולרי בקרב הציבור הרחב גם כן. חדרי כושר רבים מציעים שיעורי קיקבוקס ללא מגע כפעילות אירובית ומסיבה טובה. יש הרבה יתרונות לשימוש בקיקבוקס כצורת פעילות גופנית.


מה הוא עושה לגוף?

בין אם אתה אוהב לתבל את שגרת הכושר שלך עם שיעור קיקבוקס אירובי מדי פעם או שאתה משתתף בקביעות בשיעור, אתה בטח יודע שמדובר בכמה מפגשים מאתגרים מאוד.

דגש חשוב - לא להתבלבל בין קיקבוקס אירובי לקיקבוקס לחימתי, שמשתמש באותם מהלכים אבל בדרך כלל כרוך בלחימה בטבעת ללא כוריאוגרפיה או מוזיקה. קיקבוקס באופן כללי הוא אימון נהדר מכיוון שהוא מפעיל את כל הגוף שלך, ומשפר את הגמישות, הכוח והסיבולת שלך בו זמנית. המשך לקרוא כדי ללמוד כיצד תוכל להפיק את המרב משיעור הקיקבוקס הבא שלך.דגשים חשובים לאימוני הקיקבוקס:


1. לשלוט בעמדת הלחימה

הטעות הגדולה ביותר שאני רואה בשיעורי קיקבוקס היא עמידה לא נכונה. וכשהעמידה שלך לקויה, ייתכן שלא תפיק את מלוא התועלת מהמהלכים ואתה מסתכן בפגיעה בעצמך, הוא אומר. כדי להכניס את גופך לתנוחת לחימה:

-עמוד בצורה בה הרגליים שלך רחבות קצת יותר מרוחב הירך

-כופף מעט את הברכיים.

-שמור את הידיים שלך לצידי הלסת שלך בזמן שהמרפקים שלך נמצאים ישירות מול כלוב הצלעות שלך. זה המקום שבו כל תנועות הידיים שלך צריכות להתחיל ולחזור אליו.

עמידה זו עוזרת לשמור על עמוד השדרה שלך מיושר ומקרבת את מרכז הכובד שלך לקרקע כך שאתה הכי יציב. ברגע שאתה בעמדת הלחימה, גומז אומר להדק את הליבה שלך כך שתרגיש כאילו אתה מוכן למכה, מה שעוזר לייצב אותך אפילו יותר. למרות שאתה עשוי להרגיש מוכן לשחרר את כל הכח הפנימי שלך, וודא שאתה עומד בעמידה נכונה לפני שאתה מתחיל לעבוד על מהירות וכוח.


2. זכור לנשום

כדי לעבור את האגרופים והבעיטות האלה, אתה צריך להשתמש בנשימה שלך. אז בכל פעם שאתה שולח מכה - אגרוף או בועט - תנשוף - תוציא אוויר מהפה. זה עוזר לך לבצע כל מהלך בצורה הכי חזקה שאפשר. לאחר מכן קח נשימה מהירה פנימה דרך האף כאשר אתה מחזיר את הידיים או הרגליים שלך לכיוון הגוף שלך, כך שאתה מוכן למהלך הבא מיד.


3. אל תנעל את המפרקים שלך

בין אם אתה מכה עם הידיים או הרגליים, לעולם אל תנעל את המפרקים במצב ישר לחלוטין. כאשר אתה מאריך יתר על המידה את הברכיים או המרפקים, אתה מסכן את עצמך לפציעות. במקום להכות או לבעוט כך שהגפיים שלך ישרות, חשבו על הזזת הידיים והרגליים בתנועות הצלפה - כלומר מאריכים אותן (לא עד הסוף) ומחזירים אותן במהירות.

4. השתמש בכל הגוף שלך כל הזמן

לא משנה איזה מהלך אתה עושה, אתה צריך להשתמש בכל השרירים שלך. למרות שאתה עלול להתעייף (בצורה טובה), עשה כמיטב יכולתך לא להירגע רק על ידי שילוב של חלקי הגוף הפעילים. לדוגמה, כאשר אתה מכות, אל תשתמש רק בכתף ​​ובזרוע ובגב, הוא אומר. כדאי גם להפעיל שרירים כמו הליבה והרגליים, המייצבים אותך, כדי לבצע את התנועה. לכן קיקבוקס הוא אימון כל כך קשה.


5.תלמד לבעוט בצורה נכונה

אם אתה חדש בקיקבוקס, יש הרבה מה ללמוד. עם זאת, קיקבוקס יכול להיות ספורט אנרגטי מהנה מאוד. אם אתה מתאמן בקיקבוקס לכושר, ישנם תרגילים רבים שאתה יכול לעשות כדי להגביר את הסיבולת ואת כוח הרגליים שלך. אם אתה מתאמן בקיקבוקס כדי לשפר את הביצועים שלך בתחרות באומנות לחימה, יש הרבה תרגילים שאתה יכול לעשות ביעילות כדי לשפר את הביצועים שלך.

הינה דוגמאות למספר בעיטות ושילובים ביניהם:

בעיטות משולבות למתחילים:

תרגיל מהנה לעשות עם הולך להיות שילוב ה-sidekick הקדמי. ראשית, תעשה צעד ואחריו בעיטה קדמית. לאחר מכן, חזית נוספת בועטת ואז סובב את הירכיים הצידה לקבלת sidekick חזק. יש להשלים תרגילים אלו עם הפרדת ברכיים גבוהה. הרם את הרגל למעלה והעיף את ההתנגדות כדי לקבל את טווח התנועה האופטימלי. הגדל או הקטנת ההתנגדות כדי לוודא שהבעיטות שלך גבוהות.

תנועה צידית בתוספת בעיטת צד:

במהלך התרגיל הזה, תדשדשו הצידה ואז תקפוץ בעוצמה. השלם חזרות עם רגל אחת, או רגליים חלופיות במהלך התרגיל הזה. המפתח הוא להיות קל על הרגליים ולוודא שאתה מוציא את הרגל שלך לצד נסיעה דרך ההתנגדות. תמיד עבדו על כריות הרגליים ועברו במהירות מהדשדוש לבעיטה.


6.תביא קצת אירובי לקיקבוקס שלך

קיקבוקס דורש סיבולת רבה. אם אתה בתחרות או מתאמן בקיקבוקס כספורט, אתגר את עצמך בתרגיל הזה. בעיטה קדמית מתמשכת כאשר אתה צובר קרקע על כל משטח שהחלטת להתאמן עליו. החלף רגליים למשך 30 שניות דוחף את היכולות הקרדיווסקולריות שלך.


לסיכום, אימון הקיקבוקס מתאים גם לאמני לחימה וגם לכל אדם שרוצה לעשות ספורט, לקום מהספה או פשוט לחזק את הכושר האירובי, האנאירובי, הסיבולת הכח שלו ואת הביטחון העצמי כמובן. ולאימון הבא / הראשון שלכם תזכרו - לנשום, להיות יציבים, להשתמש בגוף במכות, לבוא מוכנים לאימון קשה והכי חשוב - להנות!
13 צפיות0 תגובות