חיפוש
  • אור יצחקי

תזונה, בריאות ואימוני קיקבוקס

עודכן: 12 בדצמ׳ 2021

תזונה נכונה היא מרכיב מאוד חשוב באופן כללי לבריאות הגופנית שלנו ובהכרח לקראת אימונים. אימון הקיקבמה וקס הוא אימון אינטנסיבי, שמצריך המון אנרגיה מהגוף, ומכאן נובע שצריכה להיות תזונה מלאה ונכונה ברגע שאימוני קיקבוקס הם חלק מהשגרת חיים של מתאמן. הינה 5 טיפים בנושא, שיתרמו לך הן בהיבט הבריאותי והן בהיבט הביצועי באימון:


שימו לב למה שאתם אוכלים לביצועים מיטביים

תזונה טובה מבקשת ממך לדאוג לאוכל שלך ולאכילתו. תרגול מיינדפולנס (קשיבות, ריכוז וביצוע דבר ספציפי אחד בנקודת זמן) עם האוכל שלך מאפשר לך לשים לב ולהתכוונן למה שאתה אוכל, זה ממזער הסחות דעת כדי להעריך יותר את האוכל שלך. כשאתה יושב ומתענג על הארוחה שלך אתה יוצר מערכת יחסים טובה יותר עם האוכל המאפשרת לחושים שלך להריח, לטעום ולהרגיש את המרקם של מה שאתה אוכל. אכילת יתר עלולה לגרום לכך שהגוף שלך ירגיש איטי וחסר תנאי לקיקבוקסינג. התכוונן לאותות הגוף שלך כאשר אתה רעב ועצור ברמת שובע נוחה.איכות המזון חשובה לשיפור הבריאות

אוכל לא נוצר שווה. רוב המזון המעובד הוא משהו שיש להימנע ממנו ככל האפשר בכל מחיר. במזון מעובד כמו מזון שניתן למיקרוגל, דגני בוקר ממותקים, בשרים מעדניות ועוד הרבה יותר יש תוספת סוכר ונתרן וכימיקלים אחרים כדי לסייע בשימור המזון. כימיקלים אלו משפיעים לרעה על בריאותנו. אכילת מזון מלא, מזון עשיר בחומרים תזונתיים מעובד מינימלית תעניק לך מערכת יחסים ארוכת שנים טובה יותר עם האוכל והבריאות שלך. אכילת מזון איכותי יותר תשפר את בריאותם של רוב האנשים באופן משמעותי במיוחד בשילוב עם אימון מועדף כמו אימון קיקבוקס! אימון קיקבוקס עם מאמן אישי מקצועי יכול להביא את הגוף שלך לשינוי שלא דמיינת.עזרה בהעלמת חוסרים תזונתיים

בחירת המזון האיכותי ביותר, נותן לנו גישה להרבה רכיבים תזונתיים יקרי ערך כמו ויטמינים ומינרלים שהגוף צריך כדי לתפקד ולשפר את חווית הקיקבוקס שלך. לדוגמה, ללא ויטמין C המערכת החיסונית של הגוף תיפגע. תאר לעצמך שאתה חולה בכל פעם שמישהו מתעטש. מתן הכמות הנכונה של חומרים מזינים לגוף שלך מאפשר לו להתאושש מהר יותר מפעילות גופנית. עם תזונה טובה מגיעה תחושה כללית טובה יותר של רגשות חיוביים מוגברים. לתת לגוף שלך את מה שהוא צריך עוזר לשפר את מערכת היחסים שלך עם עצמך. ברגע שאתה מתאמן, אתה דואג לגוף שלך - בין אם זה אימון כושר, אימון כח במכון הכושר או אימון קיקבוקס - אוטומטית הגוף שלך מתחזק (כשהאימון הוא מבוצע בקביעות כמובן).


שליטה בתיאבון עוזרת לביצועי הקיקבוקס

תזונה נכונה מאפשרת לנו להיות מודעים למה שאנו אוכלים על ידי בחירה במגוון מזונות משביעים ואיכותיים יותר שאינם מותירים את הגוף רעב לחומרים מזינים. אנו מבטלים חוסרים תזונתיים ובסך הכל, אנו אוכלים פחות מזון מה שמאפשר לנו לשלוט בתיאבון שלנו ולשלוט בצריכת המזון שלנו. תחושת סיפוק מחומרי המזון הבריאים שאנו צורכים לגופנו מאפשרת לנו לאבד שומן, להתחטב, להעלות מסת שריר ולבצע ביצועים טובים יותר.


התאמן באופן קבוע לאורח חיים בריא

תזונה נכונה ופעילות גופנית הולכים יד ביד. חשיבה על שיפור אופן האכילה תגרום לך בדרך כלל לחשוב על שיפור הפעילות הגופנית שלך או להיפך. אם יש לך פעילות שאתה אוהב כמו ג'יו-ג'יטסו ברזילאי או אגרוף תאילנדי / קיקבוקסינג - מציע לך לשפר את התזונה שלך, ותבדוק אם זה יעזור לשפר את הביצועים שלך - אני בטוח שכן. פעילות גופנית ותזונה טובה הם המפתח והמנעול לחיים בריאים יותר מבחינה נפשית ופיזית. תאכל טוב יותר, תתאמן יותר!
לסיכום - בריאות, תזונה ואימון ניזונים אחד מהשני, וכל אחד תלוי בשני. ככל שתתאמנו, המערכת החיסונית והגוף שלכם יתחזק - כלומר תהיו בריאים וחזקים יותר. כמובן שחייבים להיות הרגלי תזונה נכונים כדי שכל זה יקרה.

*המאמר נכתב ע"י אור יצחקי

*אין להעתיק את המאמר *המאמר אינו מהווה המלצה רפואית או תזונתית, יש להתייעץ עם אנשי מקצוע כמו - תזונאי, רופא ומאמן בכל שינוי בהרגלים האימון, והתזונה שלכם.#קיקבוקס #אימוןאישי #אימון #מאמןאישי #קיקבוקסינג #kickboxing #אגרוף #כושר #תזונה #בריאות #ספורט #כושר


7 צפיות0 תגובות